Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Promakers Oy

Y-tunnus 0879928-3 74.13 Sisustussuunnittelu Perustettu 1992

Promakers Oy (Y-tunnus: 0879928-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Lohja. Yritys toimii toimialalla 74.13 Sisustussuunnittelu. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,7 mEUR (49,1 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 7,4 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 52,5 % ja ROE 75,8 %. Omavaraisuusaste oli 60,9 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,6), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
698 kEUR
+49,1 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
7,45 %
-0,9 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-88,0 kEUR
-100 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,56
-0,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Ruolankatu 4, Lohja 08680
Verkkosivu
www.promakers.fi
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
1.3.1992
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
74 Muu ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta
Päätoimiala
74.13 Sisustussuunnittelu
Sijainti
Ruolankatu 4, Lohja 08680
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Promakers Oy · 74 Muu ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto527374317468698 49,1%
Bruttokate269175178235243 3,4%
Liiketulos (EBIT)45,0-45,0-21,039,052,0 33,3%
Nettotulos41,0-45,0-21,038,047,0 23,7%
Oma pääoma yhteensä75,024,02,0040,084,0 110,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)10141,024,064,0138 115,6%
Nettovelka-21,0-27,0-15,0-44,0-88,0 100,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)8,54 %-12,0 %-6,62 %8,33 %7,45 % 10,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)59,2 %-62,0 %-61,5 %88,6 %52,5 % 40,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)73,2 %-90,9 %- 162 %181 %75,8 % 58,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)81,1 %-90,7 %- 160 %181 %84,8 % 53,1%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)37,5-52,1-23,338,843,2 11,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste73,5 %57,1 %8,33 %63,5 %60,9 % 4,1%
Nettovelkaantumisaste (%)-28,0 %- 113 %- 750 %- 110 %- 105 % 4,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %1,14 %-2,41 %2,21 %-4,49 %-4,87 % 8,5%
Maksuvalmius
Quick ratio3,742,111,092,782,56 7,9%
Current ratio3,742,281,092,782,56 7,9%
Rahat ja rahavarat21,027,015,044,088,0 100,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)53,35,866,9115,626,1 67,3%
Nettokäyttöpääoma %14,0 %6,15 %0,631 %8,76 %12,0 % 37,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.