Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Ylä-Savon Kiinteistötili Oy

Y-tunnus 0875658-2 68.32 Muu kiinteistöalan toiminta palkkio- tai sopimusperusteisesti Perustettu 1992

Ylä-Savon Kiinteistötili Oy (Y-tunnus: 0875658-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Iisalmi. Yritys toimii toimialalla 68.32 Muu kiinteistöalan toiminta palkkio- tai sopimusperusteisesti. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,7 mEUR (7,4 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 27,1 % (EBIT 0,2 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 29,3 % ja ROE 28,4 %. Omavaraisuusaste oli 82,6 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 5,6), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
657 kEUR
+7,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
27,1 %
-0,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 611 kEUR
-0,5 % vs. 2024
Quick ratio 2025
5,63
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Päiviönkatu 22, Iisalmi 74100
Verkkosivu
www.kiinteistotili.fi
Henkilöstö
6 (2025)
Perustettu
1.2.1992
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
68 Kiinteistöalan toiminta
Päätoimiala
68.32 Muu kiinteistöalan toiminta palkkio- tai sopimusperusteisesti
Sijainti
Päiviönkatu 22, Iisalmi 74100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Ylä-Savon Kiinteistötili Oy · 68 Kiinteistöalan toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto525553624612657 7,4%
Bruttokate524553620611656 7,4%
Liiketulos (EBIT)137158162171178 4,1%
Nettotulos109126130145147 1,4%
Oma pääoma yhteensä185296403516521 1,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)300355505626632 1,0%
Nettovelka- 280- 337- 479- 608- 611 0,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)26,1 %28,6 %26,0 %27,9 %27,1 % 2,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)51,6 %48,2 %37,9 %32,0 %29,3 % 8,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)81,6 %52,4 %37,2 %31,6 %28,4 % 10,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)103 %65,7 %46,6 %39,3 %35,4 % 9,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)10210810198,993,4 5,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste61,7 %83,4 %79,8 %82,6 %82,6 % 0,0%
Nettovelkaantumisaste (%)- 151 %- 114 %- 119 %- 118 %- 117 % 0,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-31,4 %-50,3 %-60,4 %-81,5 %-76,3 % 6,4%
Maksuvalmius
Quick ratio2,505,834,805,615,63 0,4%
Current ratio2,505,834,805,615,63 0,4%
Rahat ja rahavarat280337479608611 0,5%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)3,482,645,852,394,44 85,8%
Nettokäyttöpääoma %33,0 %51,5 %62,2 %82,2 %77,5 % 5,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.