Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Most SF Oy

Y-tunnus 0874802-1 52.25 Logistiikkapalvelut Perustettu 1992

Most SF Oy (Y-tunnus: 0874802-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Lappeenranta. Yritys toimii toimialalla 52.25 Logistiikkapalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (96,9 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -121,4 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -4,0 % ja ROE -4,0 %. Omavaraisuusaste oli 98,5 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 51,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
14,0 kEUR
-96,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
- 121 %
-131,9 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 306 kEUR
+12,6 % vs. 2024
Quick ratio 2025
51,0
+21,7 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Eteläkatu 15-17, Lappeenranta 53500
Verkkosivu
www.mostsf.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
1.1.1992
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
52 Varastointi ja liikennettä palveleva toiminta
Päätoimiala
52.25 Logistiikkapalvelut
Sijainti
Eteläkatu 15-17, Lappeenranta 53500
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Most SF Oy · 52 Varastointi ja liikennettä palveleva toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto6271 8491 65945014,0 96,9%
Bruttokate25239428512238,0 68,9%
Liiketulos (EBIT)51,018011247,0-17,0 136,2%
Nettotulos43,014689,037,0-17,0 145,9%
Oma pääoma yhteensä373457475448395 11,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)418528514460400 13,0%
Nettovelka- 258- 377- 387- 350- 306 12,6%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)8,13 %9,73 %6,75 %10,4 %- 121 % 1263,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)12,5 %38,1 %21,5 %9,65 %-3,95 % 140,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)11,7 %35,2 %19,1 %8,02 %-4,03 % 150,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)13,9 %43,3 %24,0 %10,2 %-4,04 % 139,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)9,9411146,8-6,94-59,4 755,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste89,2 %88,2 %92,6 %97,4 %98,5 % 1,1%
Nettovelkaantumisaste (%)-69,2 %-82,5 %-81,5 %-78,1 %-77,5 % 0,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-34,0 %-16,6 %-21,0 %-75,1 %-2 143 % 2753,5%
Maksuvalmius
Quick ratio6,116,7510,829,351,0 74,1%
Current ratio6,535,8910,829,351,0 74,1%
Rahat ja rahavarat258377387350306 12,6%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)9,900000-
Nettokäyttöpääoma %39,7 %18,5 %22,5 %75,6 %2 143 % 2734,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.