Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Sairaankuljetus Mikkola Oy

Y-tunnus 0858509-0 86.92 Ensihoito- ja sairaankuljetuspalvelut Perustettu 1991

Sairaankuljetus Mikkola Oy (Y-tunnus: 0858509-0) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Evijärvi. Yritys toimii toimialalla 86.92 Ensihoito- ja sairaankuljetuspalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (18,2 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 55,6 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 15,6 % ja ROE 12,7 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
9,00 kEUR
-18,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
55,6 %
-8,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-3,00 kEUR
0,0 % vs. 2024
Quick ratio 2024
31,0
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Kantolanrinne 5, Evijärvi 62500
Perustettu
1.10.1991
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.92 Ensihoito- ja sairaankuljetuspalvelut
Sijainti
Kantolanrinne 5, Evijärvi 62500
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Sairaankuljetus Mikkola Oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto5,007,0010,011,09,00 18,2%
Bruttokate6,007,0012,011,08,00 27,3%
Liiketulos (EBIT)2,004,008,007,005,00 28,6%
Nettotulos2,004,008,004,004,00 0,0%
Oma pääoma yhteensä21,023,029,031,032,0 3,2%
Taseen loppusumma (vastaavaa)21,024,030,031,033,0 6,5%
Nettovelka-1,00-1,00-3,00-3,00-3,00 0,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)40,0 %57,1 %80,0 %63,6 %55,6 % 12,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)9,52 %17,8 %29,6 %23,0 %15,6 % 32,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)9,52 %18,2 %30,8 %13,3 %12,7 % 4,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)9,52 %17,8 %29,6 %23,3 %15,9 % 31,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)0,01342,015,822,261,07 52,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste100 %100 %100 %96,9 %100 % 3,2%
Nettovelkaantumisaste (%)-4,76 %-4,35 %-10,3 %-9,68 %-9,38 % 3,1%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-20,0 %-14,3 %-30,0 %-18,2 %-33,3 % 83,0%
Maksuvalmius
Quick ratio00031,00 100,0%
Current ratio00031,00 100,0%
Rahat ja rahavarat1,001,003,003,003,00 0,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %400 %329 %290 %273 %367 % 34,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.