Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Niinilahden vesiosuuskunta

Y-tunnus 0857813-0 36.00 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu Perustettu 1991

Niinilahden vesiosuuskunta (Y-tunnus: 0857813-0) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Niinilahti. Yritys toimii toimialalla 36.00 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (0,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 0,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 0,0 % ja ROE 0,0 %. Omavaraisuusaste oli 98,3 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 28,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
11,0 kEUR
0,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2024
9,09 %
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
-28,0 kEUR
-16,7 % vs. 2024
Quick ratio 2025
28,0
+4,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Koskelantie 199, Niinilahti 44480
Perustettu
3.10.1991
Yritysmuoto
OK
Toimialaluokka
36 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu
Päätoimiala
36.00 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu
Sijainti
Koskelantie 199, Niinilahti 44480
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Niinilahden vesiosuuskunta · 36 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto12,09,009,0011,011,0 0,0%
Bruttokate12,09,009,0011,011,0 0,0%
Liiketulos (EBIT)2,003,001,001,000 100,0%
Nettotulos2,003,001,001,000 100,0%
Oma pääoma yhteensä52,056,057,058,058,0 0,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)53,056,058,059,059,0 0,0%
Nettovelka-13,0-18,0-20,0-24,0-28,0 16,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)16,7 %33,3 %11,1 %9,09 %0 % 100,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)3,85 %5,50 %1,75 %1,71 %0 % 100,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)3,88 %5,56 %1,77 %1,74 %0 % 100,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)3,85 %5,50 %1,77 %1,74 %0 % 100,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-2,82-1,92-4,30-4,39-5,49 25,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste100 %100 %98,3 %98,3 %98,3 % 0,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-25,0 %-32,1 %-35,1 %-41,4 %-48,3 % 16,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 108 %- 200 %- 211 %- 209 %- 245 % 17,2%
Maksuvalmius
Quick ratio0021,024,028,0 16,7%
Current ratio0021,024,028,0 16,7%
Rahat ja rahavarat13,018,020,024,028,0 16,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)91,340,640,600-
Nettokäyttöpääoma %133 %211 %222 %209 %245 % 17,2%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.