Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Kuljun Rautarakenne Oy

Y-tunnus 0854224-2 25.11 Metallirakenteiden ja niiden osien valmistus Perustettu 1991

Kuljun Rautarakenne Oy (Y-tunnus: 0854224-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Lempäälä. Yritys toimii toimialalla 25.11 Metallirakenteiden ja niiden osien valmistus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (54,5 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 20,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 19,2 % ja ROE 22,2 %. Omavaraisuusaste oli 84,5 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 3,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
85,0 kEUR
+54,5 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
20,0 %
+23,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-34,0 kEUR
-143 % vs. 2024
Quick ratio 2025
3,47
-1,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Moisiolammentie 28, Lempäälä 37550
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
1.4.1991
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
25 Metallituotteiden valmistus pois lukien koneet ja laitteet
Päätoimiala
25.11 Metallirakenteiden ja niiden osien valmistus
Sijainti
Moisiolammentie 28, Lempäälä 37550
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Kuljun Rautarakenne Oy · 25 Metallituotteiden valmistus pois lukien koneet ja laitteet
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto82,050,910955,085,0 54,5%
Bruttokate73,041,490,049,075,0 53,1%
Liiketulos (EBIT)19,0-4,3729,0-2,0017,0 950,0%
Nettotulos18,0-2,6929,0-3,0017,0 666,7%
Oma pääoma yhteensä63,056,380,071,082,0 15,5%
Taseen loppusumma (vastaavaa)82,073,292,079,098,0 24,1%
Nettovelka-7,001,95-27,0-14,0-34,0 142,9%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)23,2 %-8,59 %26,6 %-3,64 %20,0 % 649,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)23,6 %-2,78 %35,1 %-2,34 %19,2 % 920,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)32,1 %-4,52 %42,5 %-3,97 %22,2 % 659,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)30,2 %-3,42 %40,2 %-2,61 %21,9 % 939,1%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)13,1-10,323,0-9,5710,3 207,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste76,8 %77,0 %87,9 %91,0 %84,5 % 7,1%
Nettovelkaantumisaste (%)-11,1 %3,46 %-33,8 %-19,7 %-41,5 % 110,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %14,6 %23,6 %-14,7 %-12,7 %-22,4 % 76,4%
Maksuvalmius
Quick ratio1,842,634,184,713,47 26,3%
Current ratio1,842,634,184,713,47 26,3%
Rahat ja rahavarat7,004,8327,014,034,0 142,9%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)13,40039,842,9 7,8%
Nettokäyttöpääoma %19,5 %32,2 %32,1 %47,3 %43,5 % 8,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.