Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Lapsbasso Oy

Y-tunnus 0838772-1 85.59 Muu muualla luokittelematon koulutustoiminta Perustettu 1991

Lapsbasso Oy (Y-tunnus: 0838772-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Vantaa. Yritys toimii toimialalla 85.59 Muu muualla luokittelematon koulutustoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (54,3 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 4,7 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 9,8 % ja ROE 16,7 %. Omavaraisuusaste oli 47,1 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,8), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
43,0 kEUR
-54,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
4,65 %
+0,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-16,0 kEUR
+36,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,78
-0,7 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Rajatie 14 D, Vantaa 01230
Verkkosivu
www.lapsbasso.com
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
1.1.1991
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
85 Koulutus
Päätoimiala
85.59 Muu muualla luokittelematon koulutustoiminta
Sijainti
Rajatie 14 D, Vantaa 01230
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Lapsbasso Oy · 85 Koulutus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto26,034,052,094,043,0 54,3%
Bruttokate13,012,027,021,011,0 47,6%
Liiketulos (EBIT)2,00-2,0011,04,002,00 50,0%
Nettotulos2,00-2,0020,04,002,00 50,0%
Oma pääoma yhteensä-6,00-8,0012,016,08,00 50,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)5,007,0024,025,016,0 36,0%
Nettovelka-5,00-6,00-24,0-25,0-16,0 36,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)7,69 %-5,88 %21,2 %4,26 %4,65 % 9,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)19,0 %-15,4 %103 %16,3 %9,76 % 40,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)66,7 %-33,3 %211 %28,6 %16,7 % 41,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)- 400 %400 %364 %30,8 %18,2 % 40,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)2,85-1,4311,82,860,486 83,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste-50,0 %-53,3 %48,0 %61,5 %47,1 % 23,4%
Nettovelkaantumisaste (%)- 500 %- 600 %- 200 %- 156 %- 200 % 28,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %26,9 %26,5 %-21,2 %-16,0 %-16,3 % 1,9%
Maksuvalmius
Quick ratio0,4170,4671,852,501,78 28,8%
Current ratio0,4170,4671,852,501,78 28,8%
Rahat ja rahavarat5,006,0024,025,016,0 36,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %-26,9 %-23,5 %21,2 %16,0 %16,3 % 1,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.