Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Kiinteistö Oy Euran Onnensampo

Y-tunnus 0804192-3 68.20 Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta Perustettu 1990

Kiinteistö Oy Euran Onnensampo (Y-tunnus: 0804192-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Eura. Yritys toimii toimialalla 68.20 Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (0,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 25,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 7,5 % ja ROE 6,3 %. Omavaraisuusaste oli 98,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 6,3), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
24,0 kEUR
0,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
25,0 %
+8,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-19,0 kEUR
+53,7 % vs. 2024
Quick ratio 2025
6,33
+5,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Anttilantie 1, Eura 27510
Perustettu
5.7.1990
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
68 Kiinteistöalan toiminta
Päätoimiala
68.20 Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
Sijainti
Anttilantie 1, Eura 27510
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Kiinteistö Oy Euran Onnensampo · 68 Kiinteistöalan toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto24,024,024,024,024,0 0,0%
Bruttokate24,024,024,024,024,0 0,0%
Liiketulos (EBIT)1,00-1,002,004,006,00 50,0%
Nettotulos3,001,001,00-1,009,00 1000,0%
Oma pääoma yhteensä147143138137147 7,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)173173172171150 12,3%
Nettovelka-23,0-23,0-31,0-41,0-19,0 53,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)4,17 %-4,17 %8,33 %16,7 %25,0 % 49,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)2,36 %0,578 %1,74 %1,17 %7,48 % 539,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)2,06 %0,690 %0,712 %-0,727 %6,34 % 972,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)2,73 %0,687 %2,12 %1,44 %8,42 % 484,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-12,6-14,9-11,5-9,05-8,05 11,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste85,5 %82,7 %81,2 %80,6 %98,0 % 21,6%
Nettovelkaantumisaste (%)-15,6 %-16,1 %-22,5 %-29,9 %-12,9 % 56,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %8,33 %29,2 %4,17 %-33,3 %-66,7 % 100,3%
Maksuvalmius
Quick ratio0,9600,9671,091,246,33 410,5%
Current ratio0,9600,9671,091,246,33 410,5%
Rahat ja rahavarat23,023,031,041,019,0 53,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)030,430,400-
Nettokäyttöpääoma %-4,17 %-4,17 %12,5 %33,3 %66,7 % 100,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.