Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Suomen Tilausaktiviteetit Oy

Y-tunnus 0804166-7 85.51 Urheilu- ja liikuntakoulutus Perustettu 1989

Suomen Tilausaktiviteetit Oy (Y-tunnus: 0804166-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Hämeenlinna. Yritys toimii toimialalla 85.51 Urheilu- ja liikuntakoulutus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (1,6 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 1,6 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 2,6 % ja ROE 0,0 %. Omavaraisuusaste oli 44,1 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,9), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
61,0 kEUR
-1,6 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
1,64 %
+6,5 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2024
-1,00 kEUR
Ei vertailuvuotta
Quick ratio 2025
1,91
+0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Keksikatu 5, Hämeenlinna 13110
Verkkosivu
www.actionfactory.info
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
1.1.1989
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
85 Koulutus
Päätoimiala
85.51 Urheilu- ja liikuntakoulutus
Sijainti
Keksikatu 5, Hämeenlinna 13110
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Suomen Tilausaktiviteetit Oy · 85 Koulutus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto71,072,065,062,061,0 1,6%
Bruttokate91,077,064,059,059,0 0,0%
Liiketulos (EBIT)-7,002,001,00-3,001,00 133,3%
Nettotulos-7,002,000-5,000 100,0%
Oma pääoma yhteensä24,026,024,016,015,0 6,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)34,035,050,041,035,0 14,6%
Nettovelka-5,00-21,04,00-1,000 100,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-9,86 %2,78 %1,54 %-4,84 %1,64 % 133,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-15,4 %5,80 %2,35 %-6,59 %2,63 % 139,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)-25,5 %8,00 %0 %-25,0 %0 % 100,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-24,6 %7,69 %2,90 %-7,89 %3,28 % 141,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-9,93-0,270-1,46-7,16-2,03 71,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste75,0 %74,3 %47,1 %40,0 %44,1 % 10,3%
Nettovelkaantumisaste (%)-20,8 %-80,8 %16,7 %-6,25 %0 % 100,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %4,23 %-16,7 %16,9 %11,3 %11,5 % 1,8%
Maksuvalmius
Quick ratio2,382,672,361,831,91 4,4%
Current ratio2,382,672,361,831,91 4,4%
Rahat ja rahavarat5,0021,016,017,012,0 29,4%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)72,010,156,229,453,9 83,3%
Nettokäyttöpääoma %15,5 %20,8 %23,1 %16,1 %16,4 % 1,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.