Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Procamp Oy

Y-tunnus 0800427-6 62.90 Muu laitteisto- ja tietotekninen palvelutoiminta Perustettu 1990

Procamp Oy (Y-tunnus: 0800427-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Hikiä. Yritys toimii toimialalla 62.90 Muu laitteisto- ja tietotekninen palvelutoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (2,4 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 29,4 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 14,2 % ja ROE 19,3 %. Omavaraisuusaste oli 43,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,7), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
85,0 kEUR
+2,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
29,4 %
+13,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
72,0 kEUR
+500 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,744
-1,8 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kalliontie 729, Hikiä 12240
Verkkosivu
www.procamp.fi
Perustettu
1.5.1990
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
62 Ohjelmistot, konsultointi ja siihen liittyvä toiminta
Päätoimiala
62.90 Muu laitteisto- ja tietotekninen palvelutoiminta
Sijainti
Kalliontie 729, Hikiä 12240
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Procamp Oy · 62 Ohjelmistot, konsultointi ja siihen liittyvä toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto72,084,010783,085,0 2,4%
Bruttokate60,030,046,039,054,0 38,5%
Liiketulos (EBIT)21,0-3,0012,013,025,0 92,3%
Nettotulos16,0-4,0010,011,018,0 63,6%
Oma pääoma yhteensä10788,084,088,099,0 12,5%
Taseen loppusumma (vastaavaa)155127125122229 87,7%
Nettovelka8,0014,014,012,072,0 500,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)29,2 %-3,57 %11,2 %15,7 %29,4 % 87,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)14,4 %-2,13 %9,52 %10,5 %14,2 % 35,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)15,6 %-4,10 %11,6 %12,8 %19,3 % 50,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)15,7 %-2,26 %10,3 %11,5 %17,1 % 48,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)5,07-16,5-1,45-0,7849,58 1321,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste69,5 %69,3 %66,7 %71,0 %43,0 % 39,4%
Nettovelkaantumisaste (%)7,48 %15,9 %16,7 %13,6 %72,7 % 434,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %26,4 %23,8 %24,3 %25,3 %114 % 350,6%
Maksuvalmius
Quick ratio2,362,892,332,500,744 70,2%
Current ratio2,362,892,332,500,744 70,2%
Rahat ja rahavarat28,019,016,015,010,0 33,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)20,38,6954,657,273,0 27,6%
Nettokäyttöpääoma %26,4 %20,2 %18,7 %21,7 %-11,8 % 154,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.