Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Anhaka-Invest Oy

Y-tunnus 0799706-9 66.19 Muu rahoitusta palveleva toiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta Perustettu 1990

Anhaka-Invest Oy (Y-tunnus: 0799706-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Espoo. Yritys toimii toimialalla 66.19 Muu rahoitusta palveleva toiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (12,5 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 91,4 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 10,7 % ja ROE 8,7 %. Omavaraisuusaste oli 99,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 44,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
81,0 kEUR
+12,5 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
91,4 %
-1,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-89,0 kEUR
-14,1 % vs. 2024
Quick ratio 2025
44,5
-37,5 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kaupinkalliontie 1 C 33, Espoo 02100
Perustettu
1.1.1990
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Päätoimiala
66.19 Muu rahoitusta palveleva toiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta
Sijainti
Kaupinkalliontie 1 C 33, Espoo 02100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Anhaka-Invest Oy · 66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto64,070,073,072,081,0 12,5%
Bruttokate64,070,073,072,081,0 12,5%
Liiketulos (EBIT)59,065,067,067,074,0 10,4%
Nettotulos48,052,053,053,060,0 13,2%
Oma pääoma yhteensä692689688686693 1,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)692694690688695 1,0%
Nettovelka-86,0-88,0-80,0-78,0-89,0 14,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)92,2 %92,9 %91,8 %93,1 %91,4 % 1,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)8,48 %9,38 %9,68 %9,72 %10,7 % 10,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)6,90 %7,53 %7,70 %7,71 %8,70 % 12,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)8,48 %9,41 %9,72 %9,74 %10,7 % 9,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-19,2-13,5-11,2-12,1-5,90 51,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste100 %99,3 %99,9 %99,9 %99,7 % 0,2%
Nettovelkaantumisaste (%)-12,4 %-12,8 %-11,6 %-11,4 %-12,8 % 12,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 134 %- 119 %- 108 %- 107 %- 107 % 0,0%
Maksuvalmius
Quick ratio017,684,082,044,5 45,7%
Current ratio0139690688348 49,4%
Rahat ja rahavarat86,088,080,078,089,0 14,1%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %1 081 %984 %944 %954 %856 % 10,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.