Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Marttilan-Hattulan-Hauholan vedenjohto - osuuskunta

Y-tunnus 0771567-4 36.00 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu Perustettu 1989

Marttilan-Hattulan-Hauholan vedenjohto - osuuskunta (Y-tunnus: 0771567-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Pusula. Yritys toimii toimialalla 36.00 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (0,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli -8,3 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -3,9 % ja ROE -3,9 %. Omavaraisuusaste oli 96,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 18,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
12,0 kEUR
0,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-8,33 %
+8,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-8,00 kEUR
0,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
18,0
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Hauhulantie 10, Pusula 03850
Perustettu
1.11.1989
Yritysmuoto
OK
Toimialaluokka
36 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu
Päätoimiala
36.00 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu
Sijainti
Hauhulantie 10, Pusula 03850
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Marttilan-Hattulan-Hauholan vedenjohto - osuuskunta · 36 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto8,0013,015,012,012,0 0,0%
Bruttokate05,006,004,002,00 50,0%
Liiketulos (EBIT)-4,002,002,00-2,00-1,00 50,0%
Nettotulos-4,002,002,00-2,00-1,00 50,0%
Oma pääoma yhteensä24,026,028,026,025,0 3,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)25,028,029,025,026,0 4,0%
Nettovelka-4,00-7,00-7,00-8,00-8,00 0,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-50,0 %15,4 %13,3 %-16,7 %-8,33 % 50,1%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-15,1 %7,55 %7,02 %-7,41 %-3,92 % 47,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)-15,4 %8,00 %7,41 %-7,41 %-3,92 % 47,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-15,1 %7,55 %7,02 %-7,41 %-4,00 % 46,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-6,65-0,270-0,460-4,65-3,46 25,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste100 %100 %100 %100 %96,2 % 3,8%
Nettovelkaantumisaste (%)-16,7 %-26,9 %-25,0 %-30,8 %-32,0 % 3,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-50,0 %-53,8 %-46,7 %-66,7 %-58,3 % 12,6%
Maksuvalmius
Quick ratio000018,0-
Current ratio000018,0-
Rahat ja rahavarat4,007,007,008,008,00 0,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)91,384,297,330,430,4 0,0%
Nettokäyttöpääoma %175 %138 %133 %142 %142 % 0,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.