Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

CD-Kandela Oy

Y-tunnus 0720422-5 71.12 Insinööripalvelut ja niihin liittyvä tekninen konsultointi Perustettu 1988

CD-Kandela Oy (Y-tunnus: 0720422-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Pori. Yritys toimii toimialalla 71.12 Insinööripalvelut ja niihin liittyvä tekninen konsultointi. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (60,4 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 85,7 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 22,0 % ja ROE 20,6 %. Omavaraisuusaste oli 90,1 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 8,8), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
21,0 kEUR
-60,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
85,7 %
-4,9 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-70,0 kEUR
+5,4 % vs. 2024
Quick ratio 2025
8,75
+5,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Tuksilantie, Pori 28600
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
1.9.1988
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
71 Arkkitehti- ja insinööripalvelut; tekninen testaus ja analysointi
Päätoimiala
71.12 Insinööripalvelut ja niihin liittyvä tekninen konsultointi
Sijainti
Tuksilantie, Pori 28600
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

CD-Kandela Oy · 71 Arkkitehti- ja insinööripalvelut; tekninen testaus ja analysointi
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto00053,021,0 60,4%
Bruttokate00051,020,0 60,8%
Liiketulos (EBIT)-5,00-2,00-2,0048,018,0 62,5%
Nettotulos-5,00-2,00-2,0040,014,0 65,0%
Oma pääoma yhteensä34,030,025,063,073,0 15,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)35,030,025,084,080,0 4,8%
Nettovelka-24,0-19,0-15,0-74,0-70,0 5,4%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0 %0 %0 %90,6 %85,7 % 5,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-13,0 %-6,15 %-7,27 %88,1 %22,0 % 75,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)-13,2 %-6,25 %-7,27 %90,9 %20,6 % 77,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-13,2 %-6,15 %-7,27 %109 %26,7 % 75,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-8,97-5,22-4,8437,68,86 76,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste100 %100 %100 %75,0 %90,1 % 20,1%
Nettovelkaantumisaste (%)-70,6 %-63,3 %-60,0 %- 117 %-95,9 % 18,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0 %0 %0 %- 100 %- 295 % 195,0%
Maksuvalmius
Quick ratio0003,528,75 148,6%
Current ratio0003,528,75 148,6%
Rahat ja rahavarat24,019,015,074,070,0 5,4%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %0 %0 %0 %13,2 %124 % 839,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.