Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Reistarit Oy

Y-tunnus 0713659-2 81.10 Kiinteistönhoito Perustettu 1988

Reistarit Oy (Y-tunnus: 0713659-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Piikkiö. Yritys toimii toimialalla 81.10 Kiinteistönhoito. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,6 mEUR (0,4 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 9,8 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 17,7 % ja ROE 18,3 %. Omavaraisuusaste oli 73,6 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,4), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
564 kEUR
+0,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
9,75 %
-1,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-56,0 kEUR
-16,7 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,44
-0,5 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Ansiotie 3, Piikkiö 21500
Verkkosivu
www.reistarit.fi
Henkilöstö
7 (2025)
Perustettu
1.9.1988
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Päätoimiala
81.10 Kiinteistönhoito
Sijainti
Ansiotie 3, Piikkiö 21500
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Reistarit Oy · 81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto479551558562564 0,4%
Bruttokate425490519533534 0,2%
Liiketulos (EBIT)51,055,079,064,055,0 14,1%
Nettotulos40,044,062,050,043,0 14,0%
Oma pääoma yhteensä101137187222248 11,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)190244270286337 17,8%
Nettovelka27,041,0-39,0-48,0-56,0 16,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)10,6 %9,98 %14,2 %11,4 %9,75 % 14,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)27,1 %25,3 %30,7 %23,0 %17,7 % 23,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)47,9 %37,0 %38,3 %24,4 %18,3 % 25,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)33,9 %31,2 %38,3 %29,0 %22,9 % 21,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)26,329,744,430,921,8 29,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste53,2 %56,4 %69,0 %77,6 %73,6 % 5,2%
Nettovelkaantumisaste (%)26,7 %29,9 %-20,9 %-21,6 %-22,6 % 4,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %14,2 %14,7 %3,94 %1,07 %5,85 % 446,7%
Maksuvalmius
Quick ratio1,431,611,891,981,44 27,3%
Current ratio1,431,611,891,981,44 27,3%
Rahat ja rahavarat21,025,062,058,056,0 3,4%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)38,140,450,439,036,9 5,4%
Nettokäyttöpääoma %4,80 %6,53 %11,8 %11,2 %6,91 % 38,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.