Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Houtskärs Lantbruksservice Ab

Y-tunnus 0699540-8 01.61 Kasvinviljelyä palveleva toiminta Perustettu 1987

Houtskärs Lantbruksservice Ab (Y-tunnus: 0699540-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Houtskari. Yritys toimii toimialalla 01.61 Kasvinviljelyä palveleva toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (44,4 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 7,7 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 10,0 % ja ROE 13,3 %. Omavaraisuusaste oli 72,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 3,3), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
13,0 kEUR
+44,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
7,69 %
+18,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-10,0 kEUR
-25,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
3,33
-0,7 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Träsk, Houtskari 21760
Perustettu
1.1.1987
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
01 Kasvinviljely ja kotieläintalous, riistatalous ja niihin liittyvät palvelut
Päätoimiala
01.61 Kasvinviljelyä palveleva toiminta
Sijainti
Träsk, Houtskari 21760
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Houtskärs Lantbruksservice Ab · 01 Kasvinviljely ja kotieläintalous, riistatalous ja niihin liittyvät palvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto4,006,009,009,0013,0 44,4%
Bruttokate4,005,007,004,0011,0 175,0%
Liiketulos (EBIT)-1,001,00-1,00-1,001,00 200,0%
Nettotulos-1,001,00-1,00-1,001,00 200,0%
Oma pääoma yhteensä9,009,008,007,008,00 14,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)8,009,009,009,0011,0 22,2%
Nettovelka-6,00-8,00-8,00-8,00-10,0 25,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-25,0 %16,7 %-11,1 %-11,1 %7,69 % 169,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-11,8 %11,8 %-11,1 %-11,1 %10,0 % 190,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)-11,1 %11,1 %-11,8 %-13,3 %13,3 % 200,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-11,8 %12,5 %-12,5 %-13,3 %13,3 % 200,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-1,850,149-1,85-1,760,338 119,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste100 %90,0 %88,9 %77,8 %72,7 % 6,6%
Nettovelkaantumisaste (%)-66,7 %-88,9 %- 100 %- 114 %- 125 % 9,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 150 %- 117 %-77,8 %-66,7 %-53,8 % 19,3%
Maksuvalmius
Quick ratio08,008,004,003,33 16,8%
Current ratio08,008,004,003,33 16,8%
Rahat ja rahavarat6,008,008,008,0010,0 25,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %150 %117 %77,8 %66,7 %53,8 % 19,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.