Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Oulujärven Pesula Oy

Y-tunnus 0699025-2 81.21 Kiinteistöjen siivous Perustettu 1988

Oulujärven Pesula Oy (Y-tunnus: 0699025-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Vuolijoki. Yritys toimii toimialalla 81.21 Kiinteistöjen siivous. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (11,6 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 52,1 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 20,8 % ja ROE 63,2 %. Omavaraisuusaste oli 30,6 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,1), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
48,0 kEUR
+11,6 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
52,1 %
-1,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
35,0 kEUR
-23,9 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,0652
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Vuottolahdentie 309, Vuolijoki 88270
Verkkosivu
pesukarhu.kainuu.com
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
2.5.1988
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Päätoimiala
81.21 Kiinteistöjen siivous
Sijainti
Vuottolahdentie 309, Vuolijoki 88270
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Oulujärven Pesula Oy · 81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto20,043,048,0 11,6%
Bruttokate19,043,046,0 7,0%
Liiketulos (EBIT)11,023,025,0 8,7%
Nettotulos5,0015,018,0 20,0%
Oma pääoma yhteensä5,0020,037,0 85,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)131121119 1,7%
Nettovelka58,046,035,0 23,9%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)55,0 %53,5 %52,1 % 2,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)8,40 %18,3 %20,8 % 13,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)100 %120 %63,2 % 47,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)16,4 %33,6 %35,0 % 4,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)9,1711,813,8 16,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste3,82 %16,5 %30,6 % 85,5%
Nettovelkaantumisaste (%)1 160 %230 %94,6 % 58,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %610 %226 %169 % 25,2%
Maksuvalmius
Quick ratio0,1250,09800,0652 33,5%
Current ratio0,1250,09800,0652 33,5%
Rahat ja rahavarat4,004,003,00 25,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)000-
Nettokäyttöpääoma %- 280 %- 107 %-89,6 % 16,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.