Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Eforit Oy

Y-tunnus 0696569-8 25.51 Metallien pinnoitus Perustettu 1988

Eforit Oy (Y-tunnus: 0696569-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Martinkylä. Yritys toimii toimialalla 25.51 Metallien pinnoitus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 3,2 mEUR (1,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 24,9 % (EBIT 0,8 mEUR) ja nettotulos 0,6 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 33,8 % ja ROE 29,4 %. Omavaraisuusaste oli 81,6 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,7), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
3 247 kEUR
+1,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
24,9 %
+17,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 401 kEUR
+1,5 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,73
-0,6 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Vaahteratie 10, Martinkylä 04150
Verkkosivu
www.eforit.fi
Henkilöstö
10 (2025)
Perustettu
14.4.1988
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
25 Metallituotteiden valmistus pois lukien koneet ja laitteet
Päätoimiala
25.51 Metallien pinnoitus
Sijainti
Vaahteratie 10, Martinkylä 04150
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Eforit Oy · 25 Metallituotteiden valmistus pois lukien koneet ja laitteet
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto2 7143 0473 5433 2143 247 1,0%
Bruttokate1 2381 2901 4631 3951 756 25,9%
Liiketulos (EBIT)505387361236810 243,2%
Nettotulos397304280164578 252,4%
Oma pääoma yhteensä1 3691 5641 7201 7462 185 25,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)1 9262 0252 2992 1242 680 26,2%
Nettovelka- 708- 372- 619- 407- 401 1,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)18,6 %12,7 %10,2 %7,34 %24,9 % 239,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)29,1 %19,6 %16,7 %11,4 %33,8 % 196,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)32,7 %20,7 %17,1 %9,46 %29,4 % 210,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)35,8 %23,6 %20,2 %13,7 %40,2 % 193,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)28416312313,3504 3689,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste71,1 %77,3 %74,8 %82,2 %81,6 % 0,7%
Nettovelkaantumisaste (%)-51,7 %-23,8 %-36,0 %-23,3 %-18,4 % 21,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-12,4 %-2,36 %-4,91 %-3,55 %2,34 % 165,9%
Maksuvalmius
Quick ratio2,862,712,232,351,73 26,4%
Current ratio3,543,823,213,824,01 5,0%
Rahat ja rahavarat893532754492418 15,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)27,036,124,340,245,1 12,2%
Nettokäyttöpääoma %37,2 %30,1 %29,4 %31,7 %45,7 % 44,2%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.