Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Uukapu Oy

Y-tunnus 0658742-0 43.12 Rakennuspaikan valmistelutyöt Perustettu 1987

Uukapu Oy (Y-tunnus: 0658742-0) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Tuulos. Yritys toimii toimialalla 43.12 Rakennuspaikan valmistelutyöt. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (172,2 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 6,1 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 9,5 % ja ROE 11,3 %. Omavaraisuusaste oli -10,0 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,9), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
49,0 kEUR
+172 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
6,12 %
+56,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
14,0 kEUR
-44,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,909
+0,5 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Teuronkuja 19, Tuulos 14820
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
1.1.1987
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
43 Erikoistunut rakennustoiminta
Päätoimiala
43.12 Rakennuspaikan valmistelutyöt
Sijainti
Teuronkuja 19, Tuulos 14820
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Uukapu Oy · 43 Erikoistunut rakennustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto59,060,036,018,049,0 172,2%
Bruttokate59,061,036,018,048,0 166,7%
Liiketulos (EBIT)15,0-8,00-6,00-9,003,00 133,3%
Nettotulos13,03,00-7,00-10,03,00 130,0%
Oma pääoma yhteensä7,0010,03,00-7,00-3,00 57,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)22,048,038,026,027,0 3,8%
Nettovelka4,0045,012,025,014,0 44,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)25,4 %-13,3 %-16,7 %-50,0 %6,12 % 112,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)46,9 %-22,9 %-14,0 %-25,4 %9,52 % 137,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)60,5 %35,3 %- 108 %-69,0 %11,3 % 116,4%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)52,6 %-24,6 %-16,7 %-35,3 %13,6 % 138,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)11,0-10,7-10,4-11,41,30 111,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste30,4 %-5,88 %8,11 %-21,2 %-10,0 % 52,8%
Nettovelkaantumisaste (%)57,1 %450 %400 %2 500 %1 400 % 44,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %11,9 %78,3 %66,7 %183 %51,0 % 72,1%
Maksuvalmius
Quick ratio2,000,5000,9170,3750,909 142,4%
Current ratio2,000,5000,9170,3750,909 142,4%
Rahat ja rahavarat9,004,0010,005,00-
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)18,612,2000-
Nettokäyttöpääoma %11,9 %-11,7 %-2,78 %-27,8 %-2,04 % 92,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.