Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Remeco Oy

Y-tunnus 0650142-0 46.13 Puutavaran ja rakennusmateriaalien agentuuritoiminta Perustettu 1987

Remeco Oy (Y-tunnus: 0650142-0) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Nummela. Yritys toimii toimialalla 46.13 Puutavaran ja rakennusmateriaalien agentuuritoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (33,3 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 15,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 5,3 % ja ROE 7,4 %. Omavaraisuusaste oli 18,2 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,7), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
20,0 kEUR
-33,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
15,0 %
+5,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-1,00 kEUR
+50,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,730
+0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Mäntytie 5 D 3, Nummela 03100
Verkkosivu
www.saunasaari.fi
Henkilöstö
10 (2025)
Perustettu
1.1.1987
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
46 Tukkukauppa
Päätoimiala
46.13 Puutavaran ja rakennusmateriaalien agentuuritoiminta
Sijainti
Mäntytie 5 D 3, Nummela 03100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Remeco Oy · 46 Tukkukauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto25,024,020,030,020,0 33,3%
Bruttokate25,030,036,030,020,0 33,3%
Liiketulos (EBIT)7,009,0016,03,003,00 0,0%
Nettotulos4,006,0014,001,00-
Oma pääoma yhteensä-6,00-1,0013,013,014,0 7,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)73,070,077,075,076,0 1,3%
Nettovelka12,011,0-12,0-2,00-1,00 50,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)28,0 %37,5 %80,0 %10,0 %15,0 % 50,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)8,19 %12,0 %23,0 %3,95 %5,30 % 34,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)5,16 %8,39 %33,7 %0 %7,41 %-
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)51,9 %72,0 %113 %18,8 %29,6 % 57,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)6,538,1515,11,301,77 36,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste6,67 %14,5 %23,4 %17,6 %18,2 % 3,4%
Nettovelkaantumisaste (%)1 200 %1 100 %-92,3 %-15,4 %-7,14 % 53,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %312 %292 %235 %197 %310 % 57,4%
Maksuvalmius
Quick ratio0,04290,06780,3560,6720,730 8,6%
Current ratio0,04290,06780,3560,6720,730 8,6%
Rahat ja rahavarat3,00017,02,001,00 50,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)045,673,0243529 117,7%
Nettokäyttöpääoma %- 268 %- 229 %- 190 %-66,7 %-85,0 % 27,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.