Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Keski-Suomen Mikrorata Oy

Y-tunnus 0604453-0 93.12 Liikunta- ja urheiluseurojen toiminta Perustettu 1985

Keski-Suomen Mikrorata Oy (Y-tunnus: 0604453-0) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Lievestuore. Yritys toimii toimialalla 93.12 Liikunta- ja urheiluseurojen toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (50,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli -53,3 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -6,2 % ja ROE -6,5 %. Omavaraisuusaste oli 96,8 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,2), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
15,0 kEUR
+50,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-53,3 %
+46,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2024
-1,00 kEUR
Ei vertailuvuotta
Quick ratio 2025
0,250
-0,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Mikroradantie 142, Lievestuore 41400
Verkkosivu
www.mikrorata.fi
Perustettu
1.11.1985
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
93 Liikunta- ja urheilutoiminta sekä huvi- ja virkistyspalvelut
Päätoimiala
93.12 Liikunta- ja urheiluseurojen toiminta
Sijainti
Mikroradantie 142, Lievestuore 41400
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Keski-Suomen Mikrorata Oy · 93 Liikunta- ja urheilutoiminta sekä huvi- ja virkistyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto53,023,841,010,015,0 50,0%
Bruttokate33,019,636,010,013,0 30,0%
Liiketulos (EBIT)-4,00-16,4-1,00-10,0-8,00 20,0%
Nettotulos-4,00-16,7-2,00-10,0-8,00 20,0%
Oma pääoma yhteensä156140138128120 6,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)168148143133124 6,8%
Nettovelka-8,00-0,562-4,00-1,000 100,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-7,55 %-69,0 %-2,44 %- 100 %-53,3 % 46,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-2,42 %-10,4 %-0,688 %-7,25 %-6,23 % 14,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)-2,53 %-11,3 %-1,44 %-7,52 %-6,45 % 14,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-2,52 %-11,1 %-0,719 %-7,52 %-6,45 % 14,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-19,1-31,2-14,2-23,1-20,1 13,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste92,9 %94,7 %96,5 %96,2 %96,8 % 0,6%
Nettovelkaantumisaste (%)-5,13 %-0,402 %-2,90 %-0,781 %0 % 100,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %7,55 %30,9 %2,44 %40,0 %26,7 % 33,3%
Maksuvalmius
Quick ratio1,080,1971,000,4000,250 37,5%
Current ratio1,080,1971,000,4000,250 37,5%
Rahat ja rahavarat8,000,5624,001,000 100,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %1,89 %-26,7 %0 %-30,0 %-20,0 % 33,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.