Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Cabassi Oy

Y-tunnus 0600127-4 17.21 Aaltopaperin ja -pahvin sekä paperi-, kartonki- ja pahvipakkausten valmistus Perustettu 1985

Cabassi Oy (Y-tunnus: 0600127-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Valkeakoski. Yritys toimii toimialalla 17.21 Aaltopaperin ja -pahvin sekä paperi-, kartonki- ja pahvipakkausten valmistus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 1,0 mEUR (2,1 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 8,3 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 10,1 % ja ROE 9,3 %. Omavaraisuusaste oli 87,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 5,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1 001 kEUR
+2,1 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
8,29 %
-1,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 437 kEUR
-11,8 % vs. 2024
Quick ratio 2025
5,04
+0,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Tikinmaankatu 22, Valkeakoski 37630
Verkkosivu
www.cabassi.fi
Henkilöstö
6 (2025)
Perustettu
1.7.1985
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
17 Paperin, paperi- ja kartonkituotteiden valmistus
Päätoimiala
17.21 Aaltopaperin ja -pahvin sekä paperi-, kartonki- ja pahvipakkausten valmistus
Sijainti
Tikinmaankatu 22, Valkeakoski 37630
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Cabassi Oy · 17 Paperin, paperi- ja kartonkituotteiden valmistus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto7949779459801 001 2,1%
Bruttokate548677642677680 0,4%
Liiketulos (EBIT)18,012271,097,083,0 14,4%
Nettotulos10,096,056,080,070,0 12,5%
Oma pääoma yhteensä690731729751761 1,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)907932889856866 1,2%
Nettovelka- 287- 376- 363- 391- 437 11,8%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)2,27 %12,5 %7,51 %9,90 %8,29 % 16,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)1,90 %13,3 %8,02 %11,5 %10,1 % 12,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)1,46 %13,5 %7,67 %10,8 %9,26 % 14,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)2,17 %15,2 %9,30 %13,2 %11,5 % 12,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-67,621,8-19,45,32-4,26 180,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste76,0 %78,5 %81,9 %87,7 %87,7 % 0,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-41,6 %-51,4 %-49,8 %-52,1 %-57,4 % 10,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-22,7 %-25,9 %-24,9 %-29,2 %-33,0 % 13,0%
Maksuvalmius
Quick ratio3,203,253,364,785,04 5,4%
Current ratio3,723,814,235,766,07 5,4%
Rahat ja rahavarat398453396391437 11,8%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)35,932,940,938,736,1 6,7%
Nettokäyttöpääoma %51,6 %48,0 %51,3 %51,0 %54,1 % 6,1%