Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Murennusmäen vesiosuuskunta

Y-tunnus 0563436-0 36.00 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu Perustettu 1984

Murennusmäen vesiosuuskunta (Y-tunnus: 0563436-0) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Vieremä. Yritys toimii toimialalla 36.00 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (0,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 20,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 9,1 % ja ROE 9,5 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
5,00 kEUR
0,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
20,0 %
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
-7,00 kEUR
+12,5 % vs. 2024
Quick ratio
-
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Ponssentie 1 as. 20, Vieremä 74200
Perustettu
24.7.1984
Yritysmuoto
OK
Toimialaluokka
36 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu
Päätoimiala
36.00 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu
Sijainti
Ponssentie 1 as. 20, Vieremä 74200
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Murennusmäen vesiosuuskunta · 36 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto4,005,005,00 0,0%
Bruttokate4,005,005,00 0,0%
Liiketulos (EBIT)001,00-
Nettotulos001,00-
Oma pääoma yhteensä11,010,011,0 10,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)10,011,011,0 0,0%
Nettovelka-7,00-8,00-7,00 12,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0 %0 %20,0 %-
Kokonaispääoman tuotto (ROA)0 %0 %9,09 %-
Oman pääoman tuotto (ROE)0 %0 %9,52 %-
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)0 %0 %9,09 %-
Taloudellinen lisäarvo (EVA)0-1,040,0540 105,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste100 %100 %100 % 0,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-63,6 %-80,0 %-63,6 % 20,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 175 %- 160 %- 140 % 12,5%
Maksuvalmius
Quick ratio000-
Current ratio000-
Rahat ja rahavarat7,008,007,00 12,5%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)0073,0-
Nettokäyttöpääoma %175 %160 %160 % 0,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.