Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Pieksän Hammas Oy

Y-tunnus 0511675-8 64.99 Muualla luokittelematon muu rahoituspalvelutoiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta Perustettu 1983

Pieksän Hammas Oy (Y-tunnus: 0511675-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Naarajärvi. Yritys toimii toimialalla 64.99 Muualla luokittelematon muu rahoituspalvelutoiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR. Liikevoittoprosentti oli 0,0 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 6,4 % ja ROE 5,8 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto
-
Ei vertailuvuotta
Liiketulos-% (EBIT-%)
-
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
- 674 kEUR
-0,3 % vs. 2024
Quick ratio
-
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Metosniementie 31, Naarajärvi 76850
Henkilöstö
4 (2025)
Perustettu
1.1.1983
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
64 Rahoituspalvelut pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta
Päätoimiala
64.99 Muualla luokittelematon muu rahoituspalvelutoiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta
Sijainti
Metosniementie 31, Naarajärvi 76850
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Pieksän Hammas Oy · 64 Rahoituspalvelut pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto00000-
Bruttokate00000-
Liiketulos (EBIT)-2,00-3,00-2,00-3,00-4,00 33,3%
Nettotulos45,018,06,0029,039,0 34,5%
Oma pääoma yhteensä755729689671674 0,4%
Taseen loppusumma (vastaavaa)756728690672674 0,3%
Nettovelka- 756- 728-34,0- 672- 674 0,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0 %0 %0 %0 %0 %-
Kokonaispääoman tuotto (ROA)6,57 %3,10 %1,83 %3,96 %6,39 % 61,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)5,92 %2,43 %0,846 %4,26 %5,80 % 36,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)6,57 %3,10 %1,83 %3,96 %6,39 % 61,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-74,3-73,6-70,6-68,5-67,1 2,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste100 %100 %100 %100 %100 % 0,0%
Nettovelkaantumisaste (%)- 100 %-99,9 %-4,93 %- 100 %- 100 % 0,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0 %0 %0 %0 %0 %-
Maksuvalmius
Quick ratio00000-
Current ratio00000-
Rahat ja rahavarat75672834,0672674 0,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %0 %0 %0 %0 %0 %-

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.