Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Nextii Oy

Y-tunnus 0477688-5 66.30 Omaisuudenhoitotoiminta Perustettu 1982

Nextii Oy (Y-tunnus: 0477688-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Hämeenlinna. Yritys toimii toimialalla 66.30 Omaisuudenhoitotoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (27,3 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 74,1 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 19,6 % ja ROE 16,6 %. Omavaraisuusaste oli 96,9 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,5), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
112 kEUR
+27,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
74,1 %
+49,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-7,00 kEUR
+50,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,500
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Lepikönrinne 11, Hämeenlinna 13100
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
1.7.1982
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Päätoimiala
66.30 Omaisuudenhoitotoiminta
Sijainti
Lepikönrinne 11, Hämeenlinna 13100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Nextii Oy · 66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto12877,062,088,0112 27,3%
Bruttokate74,0-16,018,027,087,0 222,2%
Liiketulos (EBIT)45,0-33,09,0022,083,0 277,3%
Nettotulos45,0-33,09,0022,069,0 213,6%
Oma pääoma yhteensä507433408397434 9,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)507434407397448 12,8%
Nettovelka-58,0-78,0-34,0-14,0-7,00 50,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)35,2 %-42,9 %14,5 %25,0 %74,1 % 196,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)8,74 %-7,01 %2,38 %5,47 %19,6 % 258,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)8,92 %-7,02 %2,14 %5,47 %16,6 % 203,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)8,91 %-7,01 %2,38 %5,47 %20,0 % 265,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-2,49-81,0-33,0-16,631,4 289,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste100 %100 %100 %100 %96,9 % 3,1%
Nettovelkaantumisaste (%)-11,4 %-18,0 %-8,33 %-3,53 %-1,61 % 54,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-45,3 %- 101 %-54,8 %-15,9 %6,25 % 139,3%
Maksuvalmius
Quick ratio00000,500-
Current ratio000031,8-
Rahat ja rahavarat58,078,034,014,07,00 50,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %393 %558 %652 %448 %385 % 14,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.