Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Anianhallit Oy

Y-tunnus 0409275-8 68.20 Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta Perustettu 1981

Anianhallit Oy (Y-tunnus: 0409275-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Pirkkala. Yritys toimii toimialalla 68.20 Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (34,8 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 19,4 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 2,4 % ja ROE 2,4 %. Omavaraisuusaste oli 99,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 98,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
31,0 kEUR
+34,8 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
19,4 %
+36,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-32,0 kEUR
-23,1 % vs. 2024
Quick ratio 2025
98,5
+50,8 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Rantatie 902, Pirkkala 33980
Perustettu
15.4.1981
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
68 Kiinteistöalan toiminta
Päätoimiala
68.20 Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
Sijainti
Rantatie 902, Pirkkala 33980
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Anianhallit Oy · 68 Kiinteistöalan toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto14,013,023,023,031,0 34,8%
Bruttokate14,013,023,023,031,0 34,8%
Liiketulos (EBIT)6,00-1,00-3,00-4,006,00 250,0%
Nettotulos5,00-1,00-3,00-4,006,00 250,0%
Oma pääoma yhteensä255253251247252 2,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)253254254249254 2,0%
Nettovelka-25,0-27,0-28,0-26,0-32,0 23,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)42,9 %-7,69 %-13,0 %-17,4 %19,4 % 211,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)2,40 %-0,394 %-1,18 %-1,59 %2,39 % 250,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)1,98 %-0,394 %-1,19 %-1,61 %2,40 % 249,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)2,40 %-0,396 %-1,20 %-1,62 %2,41 % 248,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-18,6-25,1-26,9-27,7-17,4 37,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste100 %99,2 %98,0 %98,4 %99,2 % 0,8%
Nettovelkaantumisaste (%)-9,80 %-10,7 %-11,2 %-10,5 %-12,7 % 21,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 179 %- 192 %- 100 %-95,7 %-96,8 % 1,1%
Maksuvalmius
Quick ratio096,538,847,898,5 106,1%
Current ratio096,538,847,898,5 106,1%
Rahat ja rahavarat25,027,028,026,032,0 23,1%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)1 3820000-
Nettokäyttöpääoma %1 357 %1 469 %822 %813 %629 % 22,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.