Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Teuvan Hyllykaluste Oy

Y-tunnus 0289095-9 66.30 Omaisuudenhoitotoiminta Perustettu 1979

Teuvan Hyllykaluste Oy (Y-tunnus: 0289095-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Teuva. Yritys toimii toimialalla 66.30 Omaisuudenhoitotoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (70,8 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli -2,4 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 0,0 % ja ROE 0,0 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
41,0 kEUR
+70,8 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-2,44 %
-6,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-66,0 kEUR
-57,1 % vs. 2024
Quick ratio
-
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Soltunkuja 2, Teuva 64700
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
1.1.1979
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Päätoimiala
66.30 Omaisuudenhoitotoiminta
Sijainti
Soltunkuja 2, Teuva 64700
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Teuvan Hyllykaluste Oy · 66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto37,037,05,0024,041,0 70,8%
Bruttokate37,037,05,008,005,00 37,5%
Liiketulos (EBIT)20,019,0-13,01,00-1,00 200,0%
Nettotulos20,019,0-11,01,000 100,0%
Oma pääoma yhteensä97,010889,083,077,0 7,2%
Taseen loppusumma (vastaavaa)98,011089,083,077,0 7,2%
Nettovelka-98,0- 110-89,0-42,0-66,0 57,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)54,1 %51,4 %- 260 %4,17 %-2,44 % 158,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)22,7 %18,3 %-11,1 %1,16 %0 % 100,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)23,0 %18,5 %-11,2 %1,16 %0 % 100,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)23,3 %18,6 %-11,2 %1,17 %0 % 100,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)12,79,82-23,2-7,42-8,85 19,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste98,0 %98,2 %98,9 %100 %100 % 0,0%
Nettovelkaantumisaste (%)- 101 %- 102 %- 100 %-50,6 %-85,7 % 69,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 259 %- 292 %-1 760 %- 175 %- 161 % 8,0%
Maksuvalmius
Quick ratio49,055,089,000-
Current ratio49,055,089,000-
Rahat ja rahavarat98,011089,042,066,0 57,1%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %259 %292 %1 760 %175 %161 % 8,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.