Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Ingves Group Ab Oy

Y-tunnus 0216603-9 79.11 Matkatoimistojen toiminta Perustettu 1977

Ingves Group Ab Oy (Y-tunnus: 0216603-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Närpiö. Yritys toimii toimialalla 79.11 Matkatoimistojen toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (33,3 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -33,3 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 2,3 % ja ROE 1,8 %. Omavaraisuusaste oli 98,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 41,4), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
18,0 kEUR
-33,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-33,3 %
-22,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 613 kEUR
+32,3 % vs. 2024
Quick ratio 2025
41,4
+2,9 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Terminalvägen 4, Närpiö 64200
Verkkosivu
www.ingvesresor.fi
Henkilöstö
21 (2025)
Perustettu
1.5.1977
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
79 Matkatoimistojen ja matkanjärjestäjien toiminta, muu varauspalvelutoiminta ja siihen liittyvä toiminta
Päätoimiala
79.11 Matkatoimistojen toiminta
Sijainti
Terminalvägen 4, Närpiö 64200
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Ingves Group Ab Oy · 79 Matkatoimistojen ja matkanjärjestäjien toiminta, muu varauspalvelutoiminta ja siihen liittyvä toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto4,00021,027,018,0 33,3%
Bruttokate4,0002 63627,018,0 33,3%
Liiketulos (EBIT)-4,00-4,002 593-3,00-6,00 100,0%
Nettotulos-3,0002 63553,045,0 15,1%
Oma pääoma yhteensä43,043,02 6782 5212 365 6,2%
Taseen loppusumma (vastaavaa)2632292 7002 5572 396 6,3%
Nettovelka15,0-7,00-1 337- 906- 613 32,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)- 100 %0 %12 348 %-11,1 %-33,3 % 200,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-1,74 %0,407 %180 %2,74 %2,30 % 16,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)-5,78 %0 %194 %2,04 %1,84 % 9,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-4,26 %1,98 %194 %2,77 %2,33 % 15,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-9,74-9,492 589- 256- 243 5,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste16,3 %18,8 %99,2 %98,6 %98,7 % 0,1%
Nettovelkaantumisaste (%)34,9 %-16,3 %-49,9 %-35,9 %-25,9 % 27,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %5 500 %0 %-6 267 %-3 222 %-3 239 % 0,5%
Maksuvalmius
Quick ratio0,9170,83371,838,541,4 7,5%
Current ratio0,9170,83371,838,541,4 7,5%
Rahat ja rahavarat07,001 337906613 32,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)16 06001 808946791 16,4%
Nettokäyttöpääoma %- 425 %0 %3 443 %2 396 %3 417 % 42,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.