Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Vaisaaren Huolto Oy

Y-tunnus 0213033-5 81.10 Kiinteistönhoito Perustettu 1975

Vaisaaren Huolto Oy (Y-tunnus: 0213033-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Raisio. Yritys toimii toimialalla 81.10 Kiinteistönhoito. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,5 mEUR (1,3 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 0,2 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 0,2 % ja ROE 0,3 %. Omavaraisuusaste oli 83,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
540 kEUR
+1,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
0,185 %
-0,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 145 kEUR
-14,2 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,57
-0,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Tasalanaukio 1 2 krs., Raisio 21200
Verkkosivu
www.isannointitalo.fi
Henkilöstö
5 (2025)
Perustettu
1.5.1975
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Päätoimiala
81.10 Kiinteistönhoito
Sijainti
Tasalanaukio 1 2 krs., Raisio 21200
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Vaisaaren Huolto Oy · 81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto461478525533540 1,3%
Bruttokate461478525533540 1,3%
Liiketulos (EBIT)6,007,003,005,001,00 80,0%
Nettotulos6,007,004,005,001,00 80,0%
Oma pääoma yhteensä353360364369370 0,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)464445433423442 4,5%
Nettovelka- 192- 133- 104- 127- 145 14,2%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)1,30 %1,46 %0,571 %0,938 %0,185 % 80,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)1,27 %1,54 %0,911 %1,17 %0,231 % 80,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)1,72 %1,96 %1,10 %1,36 %0,271 % 80,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)1,70 %1,97 %1,11 %1,37 %0,271 % 80,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-27,1-26,6-31,1-29,4-33,9 15,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste85,9 %80,9 %84,3 %87,2 %83,7 % 4,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-54,4 %-36,9 %-28,6 %-34,4 %-39,2 % 14,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-17,6 %-9,83 %-6,67 %-13,5 %-13,3 % 1,5%
Maksuvalmius
Quick ratio3,591,802,252,892,57 11,1%
Current ratio1,841,782,222,842,53 10,9%
Rahat ja rahavarat194133104127145 14,2%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)0,7929,9310,44,7910,1 110,9%
Nettokäyttöpääoma %20,6 %14,0 %16,0 %18,9 %20,7 % 9,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.