Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Närvijoen Vesiosuuskunta

Y-tunnus 0198090-1 36.00 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu Perustettu 1978

Närvijoen Vesiosuuskunta (Y-tunnus: 0198090-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Närvijoki. Yritys toimii toimialalla 36.00 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (0,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 28,6 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 8,3 % ja ROE 8,2 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
7,00 kEUR
0,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
28,6 %
+14,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-24,0 kEUR
-9,1 % vs. 2024
Quick ratio 2024
22,0
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Närvijoentie 400, Närvijoki 66370
Perustettu
1.1.1978
Yritysmuoto
OK
Toimialaluokka
36 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu
Päätoimiala
36.00 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu
Sijainti
Närvijoentie 400, Närvijoki 66370
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Närvijoen Vesiosuuskunta · 36 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto6,006,007,007,007,00 0,0%
Bruttokate6,002,008,005,006,00 20,0%
Liiketulos (EBIT)2,00-2,001,001,002,00 100,0%
Nettotulos2,00-2,001,001,002,00 100,0%
Oma pääoma yhteensä24,021,022,024,025,0 4,2%
Taseen loppusumma (vastaavaa)24,026,023,023,025,0 8,7%
Nettovelka-22,0-24,0-22,0-22,0-24,0 9,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)33,3 %-33,3 %14,3 %14,3 %28,6 % 100,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)8,51 %-8,00 %4,08 %4,35 %8,33 % 91,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)8,89 %-8,89 %4,65 %4,35 %8,16 % 87,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)8,70 %-9,09 %4,65 %4,55 %8,51 % 87,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)0,0134-4,27-0,987-1,08-0,270 75,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste96,0 %80,8 %95,7 %96,0 %100 % 4,2%
Nettovelkaantumisaste (%)-91,7 %- 114 %- 100 %-91,7 %-96,0 % 4,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 350 %- 317 %- 300 %- 300 %- 343 % 14,3%
Maksuvalmius
Quick ratio22,04,8022,022,00 100,0%
Current ratio22,04,8022,022,00 100,0%
Rahat ja rahavarat22,024,022,022,024,0 9,1%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %350 %317 %300 %300 %343 % 14,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.