Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Marinkaisten Mylly- ja Sahaosuuskunta

Y-tunnus 0180805-2 10.61 Myllytuotteiden valmistus Perustettu 1978

Marinkaisten Mylly- ja Sahaosuuskunta (Y-tunnus: 0180805-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Marinkainen. Yritys toimii toimialalla 10.61 Myllytuotteiden valmistus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR. Liikevoittoprosentti oli -100,0 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -40,0 % ja ROE -40,0 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1,00 kEUR
Ei vertailuvuotta
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
- 100 %
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
-1,00 kEUR
+50,0 % vs. 2024
Quick ratio
-
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Aapunkarintie 148, Marinkainen 68210
Perustettu
15.3.1978
Yritysmuoto
OK
Toimialaluokka
10 Elintarvikkeiden valmistus
Päätoimiala
10.61 Myllytuotteiden valmistus
Sijainti
Aapunkarintie 148, Marinkainen 68210
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Marinkaisten Mylly- ja Sahaosuuskunta · 10 Elintarvikkeiden valmistus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto2,001,001,0001,00-
Bruttokate2,001,001,0001,00-
Liiketulos (EBIT)1,0000-1,00-1,00 0,0%
Nettotulos1,0000-1,00-1,00 0,0%
Oma pääoma yhteensä5,004,004,003,002,00 33,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)4,004,004,003,002,00 33,3%
Nettovelka-3,00-3,00-3,00-2,00-1,00 50,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)50,0 %0 %0 %0 %- 100 %-
Kokonaispääoman tuotto (ROA)25,0 %0 %0 %-28,6 %-40,0 % 39,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)25,0 %0 %0 %-28,6 %-40,0 % 39,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)25,0 %0 %0 %-28,6 %-40,0 % 39,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)0,716-0,473-0,378-1,38-1,28 7,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste100 %100 %100 %100 %100 % 0,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-60,0 %-75,0 %-75,0 %-66,7 %-50,0 % 25,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 150 %- 300 %- 300 %0 %- 100 %-
Maksuvalmius
Quick ratio00000-
Current ratio00000-
Rahat ja rahavarat3,003,003,002,001,00 50,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %150 %300 %300 %0 %100 %-

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.