Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Ojutkankaan Vesi Oy

Y-tunnus 0180632-1 36.00 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu Perustettu 1978

Ojutkankaan Vesi Oy (Y-tunnus: 0180632-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Lapua. Yritys toimii toimialalla 36.00 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu. Vuonna 2024 liikevaihto oli 0,0 mEUR (25,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli -20,0 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -4,7 % ja ROE -4,9 %. Omavaraisuusaste oli 90,9 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 7,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2024
5,00 kEUR
+25,0 % vs. 2023
Liiketulos-% (EBIT-%) 2024
-20,0 %
+5,0 %-yks. vs. 2023
Nettovelka 2024
-12,0 kEUR
+14,3 % vs. 2023
Quick ratio 2024
7,50
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Hietaharjuntie 13, Lapua 62100
Perustettu
15.3.1978
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
36 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu
Päätoimiala
36.00 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu
Sijainti
Hietaharjuntie 13, Lapua 62100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Ojutkankaan Vesi Oy · 36 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2024
20202021202220232024Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto4,004,004,004,005,00 25,0%
Bruttokate1,0001,0000-
Liiketulos (EBIT)1,00-2,001,00-1,00-1,00 0,0%
Nettotulos1,00-2,001,00-1,00-1,00 0,0%
Oma pääoma yhteensä23,021,022,021,020,0 4,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)23,021,022,021,022,0 4,8%
Nettovelka-16,0-14,0-15,0-14,0-12,0 14,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)25,0 %-50,0 %25,0 %-25,0 %-20,0 % 20,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)4,44 %-9,09 %4,65 %-4,65 %-4,65 % 0,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)4,44 %-9,09 %4,65 %-4,65 %-4,88 % 4,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)4,44 %-9,09 %4,65 %-4,65 %-4,88 % 4,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-1,08-4,18-0,987-3,08-2,99 2,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste100 %100 %100 %100 %90,9 % 9,1%
Nettovelkaantumisaste (%)-69,6 %-66,7 %-68,2 %-66,7 %-60,0 % 10,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 400 %- 350 %- 375 %- 350 %- 200 % 42,9%
Maksuvalmius
Quick ratio00007,50-
Current ratio00007,50-
Rahat ja rahavarat16,014,015,014,012,0 14,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)0000219-
Nettokäyttöpääoma %400 %350 %375 %350 %260 % 25,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.