Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Pahalähteen Vesiosuuskunta

Y-tunnus 0178708-7 36.00 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu Perustettu 1978

Pahalähteen Vesiosuuskunta (Y-tunnus: 0178708-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Juonikylä. Yritys toimii toimialalla 36.00 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (50,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 16,7 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 6,3 % ja ROE 3,1 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
6,00 kEUR
+50,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
16,7 %
-8,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-29,0 kEUR
-3,6 % vs. 2024
Quick ratio
-
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Kauhajärventie 1, Juonikylä 61950
Perustettu
1.1.1978
Yritysmuoto
OK
Toimialaluokka
36 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu
Päätoimiala
36.00 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu
Sijainti
Kauhajärventie 1, Juonikylä 61950
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Pahalähteen Vesiosuuskunta · 36 Vedenhankinta, puhdistus ja jakelu
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto4,004,004,004,006,00 50,0%
Bruttokate4,004,004,004,006,00 50,0%
Liiketulos (EBIT)1,002,002,001,001,00 0,0%
Nettotulos1,001,001,0001,00-
Oma pääoma yhteensä29,030,031,032,033,0 3,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)28,030,031,031,032,0 3,2%
Nettovelka-25,0-27,0-28,0-28,0-29,0 3,6%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)25,0 %50,0 %50,0 %25,0 %16,7 % 33,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)3,64 %6,90 %6,56 %3,23 %6,35 % 96,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)3,51 %3,39 %3,28 %0 %3,08 %-
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)3,64 %6,90 %6,56 %3,23 %6,35 % 96,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-1,65-0,743-0,838-1,93-2,03 5,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste100 %100 %100 %100 %100 % 0,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-86,2 %-90,0 %-90,3 %-87,5 %-87,9 % 0,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 625 %- 675 %- 700 %- 700 %- 483 % 31,0%
Maksuvalmius
Quick ratio00000-
Current ratio00000-
Rahat ja rahavarat25,027,028,028,029,0 3,6%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %625 %675 %700 %700 %483 % 31,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.