Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Kouvolan Kauppakerho Oy

Y-tunnus 0160889-4 70.10 Pääkonttorien toiminta Perustettu 1978

Kouvolan Kauppakerho Oy (Y-tunnus: 0160889-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Kouvola. Yritys toimii toimialalla 70.10 Pääkonttorien toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (7,7 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 30,6 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 5,8 % ja ROE 2,8 %. Omavaraisuusaste oli 99,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 5,2), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
36,0 kEUR
-7,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
30,6 %
-13,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-21,0 kEUR
-10,5 % vs. 2024
Quick ratio 2025
5,25
-1,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Tapiolankatu 48 A 3, Kouvola 45100
Verkkosivu
www.kouvolankauppakerho.fi
Perustettu
15.3.1978
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
70 Pääkonttorien toiminta ja liikkeenjohdon konsultointi
Päätoimiala
70.10 Pääkonttorien toiminta
Sijainti
Tapiolankatu 48 A 3, Kouvola 45100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Kouvolan Kauppakerho Oy · 70 Pääkonttorien toiminta ja liikkeenjohdon konsultointi
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto34,035,039,039,036,0 7,7%
Bruttokate34,035,039,039,036,0 7,7%
Liiketulos (EBIT)19,010,0-2,0017,011,0 35,3%
Nettotulos32,05,00-5,0017,014,0 17,6%
Oma pääoma yhteensä476481476493507 2,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)485483479496511 3,0%
Nettovelka-67,0-42,0-21,0-19,0-21,0 10,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)55,9 %28,6 %-5,13 %43,6 %30,6 % 29,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)10,7 %7,23 %2,91 %4,31 %5,76 % 33,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)6,96 %1,04 %-1,04 %3,51 %2,80 % 20,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)10,9 %7,31 %2,92 %4,33 %5,80 % 33,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-26,8-37,0-47,5-29,0-37,6 29,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste98,1 %99,6 %99,6 %99,4 %99,2 % 0,2%
Nettovelkaantumisaste (%)-14,1 %-8,73 %-4,41 %-3,85 %-4,14 % 7,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 171 %- 114 %-48,7 %-41,0 %-47,2 % 15,1%
Maksuvalmius
Quick ratio7,7822,514,56,335,25 17,1%
Current ratio7,7822,514,56,335,25 17,1%
Rahat ja rahavarat67,042,021,019,021,0 10,5%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %179 %123 %69,2 %41,0 %47,2 % 15,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.