Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Herralan Seurojen Talo-Osakeyhtiö

Y-tunnus 0146114-0 68.20 Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta Perustettu 1978

Herralan Seurojen Talo-Osakeyhtiö (Y-tunnus: 0146114-0) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Herrala. Yritys toimii toimialalla 68.20 Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (166,7 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 25,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 6,6 % ja ROE 6,6 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
8,00 kEUR
+167 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
25,0 %
+91,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-8,00 kEUR
-33,3 % vs. 2024
Quick ratio
-
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Einontie 3, Herrala 16500
Perustettu
15.3.1978
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
68 Kiinteistöalan toiminta
Päätoimiala
68.20 Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
Sijainti
Einontie 3, Herrala 16500
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Herralan Seurojen Talo-Osakeyhtiö · 68 Kiinteistöalan toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto4,005,004,003,008,00 166,7%
Bruttokate4,005,004,003,008,00 166,7%
Liiketulos (EBIT)1,00-1,00-1,00-2,002,00 200,0%
Nettotulos3,001,001,00-1,003,00 400,0%
Oma pääoma yhteensä44,044,045,044,047,0 6,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)44,045,046,044,047,0 6,8%
Nettovelka-9,00-7,00-7,00-6,00-8,00 33,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)25,0 %-20,0 %-25,0 %-66,7 %25,0 % 137,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)7,06 %2,25 %2,20 %-2,22 %6,59 % 396,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)7,14 %2,27 %2,25 %-2,25 %6,59 % 392,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)7,06 %2,25 %2,20 %-2,22 %6,59 % 396,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-2,78-5,16-5,16-6,26-2,16 65,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste100 %100 %100 %100 %100 % 0,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-20,5 %-15,9 %-15,6 %-13,6 %-17,0 % 25,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 225 %- 140 %- 175 %- 200 %- 100 % 50,0%
Maksuvalmius
Quick ratio00000-
Current ratio00000-
Rahat ja rahavarat9,007,007,006,008,00 33,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)0091,3091,3-
Nettokäyttöpääoma %225 %160 %200 %200 %125 % 37,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.