Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Pakkanen Group Oy

Y-tunnus 0145243-9 41.00 Talonrakentaminen Perustettu 1978

Pakkanen Group Oy (Y-tunnus: 0145243-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Vääksy. Yritys toimii toimialalla 41.00 Talonrakentaminen. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (100,0 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 0,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,5 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 5,9 % ja ROE 19,6 %. Omavaraisuusaste oli 97,1 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 21,8), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2024
180 kEUR
Ei vertailuvuotta
Liiketulos-% (EBIT-%) 2024
7,78 %
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
- 345 kEUR
-342 % vs. 2024
Quick ratio 2025
21,8
+16,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Pakkaspolku 1, Vääksy 17200
Verkkosivu
www.rakennusliikepakkanen.fi
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
15.3.1978
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
41 Talonrakentaminen
Päätoimiala
41.00 Talonrakentaminen
Sijainti
Pakkaspolku 1, Vääksy 17200
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Pakkanen Group Oy · 41 Talonrakentaminen
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto15001201800 100,0%
Bruttokate155180120180180 0,0%
Liiketulos (EBIT)7,0022,0-25,014,014,0 0,0%
Nettotulos30,044,0287124489 294,4%
Oma pääoma yhteensä2 4632 3112 4132 3452 648 12,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)2 6102 4982 4562 5312 724 7,6%
Nettovelka- 175-52,0-33,0-78,0- 345 342,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)4,67 %0 %-20,8 %7,78 %0 % 100,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)1,13 %1,72 %11,6 %4,97 %5,90 % 18,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)1,18 %1,84 %12,2 %5,21 %19,6 % 276,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)1,22 %1,84 %12,2 %5,22 %6,21 % 19,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)- 243- 211- 244- 214- 209 2,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste94,3 %92,5 %98,2 %92,6 %97,1 % 4,9%
Nettovelkaantumisaste (%)-7,11 %-2,25 %-1,37 %-3,33 %-13,0 % 290,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-18,0 %0 %10,0 %60,6 %0 % 100,0%
Maksuvalmius
Quick ratio7,595,4321,95,5321,8 294,2%
Current ratio7,595,4321,95,5321,8 294,2%
Rahat ja rahavarat17552,033,078,0345 342,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %650 %0 %785 %471 %0 % 100,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.