Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

SPA Group Oy

Y-tunnus 0125651-8 66.19 Muu rahoitusta palveleva toiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta Perustettu 1978

SPA Group Oy (Y-tunnus: 0125651-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Riihimäki. Yritys toimii toimialalla 66.19 Muu rahoitusta palveleva toiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,4 mEUR (62,1 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 31,0 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 4,5 % ja ROE 4,4 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 381,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
368 kEUR
+62,1 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
31,0 %
+91,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-99,0 kEUR
+46,5 % vs. 2024
Quick ratio 2025
381
-75,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Hämeenkatu 10, Riihimäki 11100
Verkkosivu
www.spagroup.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
1.1.1978
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Päätoimiala
66.19 Muu rahoitusta palveleva toiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta
Sijainti
Hämeenkatu 10, Riihimäki 11100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

SPA Group Oy · 66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto275342159227368 62,1%
Bruttokate45,049,015,0-50,0172 444,0%
Liiketulos (EBIT)-48,0-43,0-76,0- 138114 182,6%
Nettotulos-5,00189-18,0- 121139 214,9%
Oma pääoma yhteensä3 7663 6623 4943 1933 182 0,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)3 7713 6653 4963 1933 182 0,3%
Nettovelka- 128-1 122- 252- 185-99,0 46,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-17,5 %-12,6 %-47,8 %-60,8 %31,0 % 151,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-0,102 %5,14 %-0,447 %-3,53 %4,49 % 227,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)-0,127 %5,09 %-0,503 %-3,62 %4,36 % 220,4%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-0,102 %5,14 %-0,447 %-3,53 %4,49 % 227,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)- 435- 399- 432- 472- 190 59,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste99,8 %99,9 %99,9 %100,0 %100,0 % 0,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-3,40 %-30,6 %-7,21 %-5,79 %-3,11 % 46,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-44,4 %- 327 %- 157 %-81,1 %-26,6 % 67,2%
Maksuvalmius
Quick ratio34,8455170456381 16,4%
Current ratio112608325878781 11,0%
Rahat ja rahavarat1281 12225218599,0 46,5%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %241 %533 %611 %386 %212 % 45,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.