Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

2L Consulting Oy

Y-tunnus 0109340-5 85.69 Muualla luokittelematon koulutusta palveleva toiminta Perustettu 1976

2L Consulting Oy (Y-tunnus: 0109340-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Vantaa. Yritys toimii toimialalla 85.69 Muualla luokittelematon koulutusta palveleva toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (0,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 25,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 12,5 % ja ROE 50,0 %. Omavaraisuusaste oli 22,2 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,1), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
4,00 kEUR
0,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
25,0 %
0,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2024
-1,00 kEUR
Ei vertailuvuotta
Quick ratio 2025
0,143
-0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Tammiston kauppatie 6 A, Vantaa 01510
Verkkosivu
www.tkp-print.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
1.1.1976
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
85 Koulutus
Päätoimiala
85.69 Muualla luokittelematon koulutusta palveleva toiminta
Sijainti
Tammiston kauppatie 6 A, Vantaa 01510
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

2L Consulting Oy · 85 Koulutus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto92,01031,004,004,00 0,0%
Bruttokate81,088,0-1,003,002,00 33,3%
Liiketulos (EBIT)2,009,00-31,01,001,00 0,0%
Nettotulos2,009,00-31,01,001,00 0,0%
Oma pääoma yhteensä29,035,01,002,002,00 0,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)38,050,02,006,0010,0 66,7%
Nettovelka-27,0-38,0-1,00-1,000 100,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)2,17 %8,74 %-3 100 %25,0 %25,0 % 0,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)4,82 %22,7 %- 119 %25,0 %12,5 % 50,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)6,56 %28,1 %- 172 %66,7 %50,0 % 25,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)6,78 %32,3 %- 172 %66,7 %40,0 % 40,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-1,036,26-34,30,9050,811 10,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste72,5 %70,0 %50,0 %33,3 %22,2 % 33,3%
Nettovelkaantumisaste (%)-93,1 %- 109 %- 100 %-50,0 %0 % 100,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-17,4 %-22,3 %0 %75,0 %175 % 133,3%
Maksuvalmius
Quick ratio3,003,131,000,2500,143 42,8%
Current ratio3,273,201,000,2500,143 42,8%
Rahat ja rahavarat27,038,01,001,000 100,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)11,917,7000-
Nettokäyttöpääoma %27,2 %32,0 %0 %-75,0 %- 150 % 100,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.