Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Rogerin R.U.N.O. Oy

Y-tunnus 0103938-8 96.30 Hautaustoimistojen palvelut Perustettu 1973

Rogerin R.U.N.O. Oy (Y-tunnus: 0103938-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Klaukkala. Yritys toimii toimialalla 96.30 Hautaustoimistojen palvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (60,7 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 162,1 % (EBIT 0,4 mEUR) ja nettotulos 0,3 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 56,2 % ja ROE 47,7 %. Omavaraisuusaste oli 94,1 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 16,9), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
227 kEUR
-60,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
162 %
+151,5 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 754 kEUR
-63,2 % vs. 2024
Quick ratio 2025
16,9
+2,4 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kivitaskuntie 4, Klaukkala 01800
Verkkosivu
www.armasborgoy.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
1.7.1973
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
96 Henkilökohtaiset palvelut
Päätoimiala
96.30 Hautaustoimistojen palvelut
Sijainti
Kivitaskuntie 4, Klaukkala 01800
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Rogerin R.U.N.O. Oy · 96 Henkilökohtaiset palvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto509687626577227 60,7%
Bruttokate263315283234460 96,6%
Liiketulos (EBIT)12515013061,0368 503,3%
Nettotulos10112210952,0301 478,8%
Oma pääoma yhteensä497519528500761 52,2%
Taseen loppusumma (vastaavaa)541554565537809 50,7%
Nettovelka- 460- 341- 448- 462- 754 63,2%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)24,6 %21,8 %20,7 %10,6 %162 % 1428,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)23,5 %27,8 %24,3 %12,0 %56,2 % 368,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)20,3 %24,0 %20,8 %10,1 %47,7 % 372,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)25,6 %29,9 %26,0 %12,8 %59,9 % 368,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)53,573,454,9-1,15247 21578,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste92,0 %93,7 %93,4 %93,3 %94,1 % 0,9%
Nettovelkaantumisaste (%)-92,6 %-65,7 %-84,8 %-92,4 %-99,1 % 7,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-81,9 %-44,5 %-65,5 %-73,8 %- 311 % 321,4%
Maksuvalmius
Quick ratio11,613,814,614,416,9 17,4%
Current ratio11,814,114,814,616,9 15,8%
Rahat ja rahavarat460341448462754 63,2%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)28,722,356,722,83,22 85,9%
Nettokäyttöpääoma %91,6 %66,7 %82,2 %85,1 %115 % 35,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.