Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Lempeäliike Design Oy

Y-tunnus 0100809-8 32.12 Jalokivikorujen ja muiden kultasepäntuotteiden valmistus Perustettu 1978

Lempeäliike Design Oy (Y-tunnus: 0100809-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Vantaa. Yritys toimii toimialalla 32.12 Jalokivikorujen ja muiden kultasepäntuotteiden valmistus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (28,0 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 5,6 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 40,0 % ja ROE 33,3 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
18,0 kEUR
-28,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
5,56 %
-14,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-2,00 kEUR
Ei vertailuvuotta
Quick ratio
-
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Vapaalantie 22, Vantaa 01650
Verkkosivu
www.jarisaari.net
Perustettu
1.1.1978
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
32 Muu valmistus
Päätoimiala
32.12 Jalokivikorujen ja muiden kultasepäntuotteiden valmistus
Sijainti
Vapaalantie 22, Vantaa 01650
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Lempeäliike Design Oy · 32 Muu valmistus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto21,012,015,025,018,0 28,0%
Bruttokate12,05,008,0016,012,0 25,0%
Liiketulos (EBIT)0-3,0005,001,00 80,0%
Nettotulos0-3,0005,001,00 80,0%
Oma pääoma yhteensä1,00-2,00-2,002,004,00 100,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)7,004,006,002,003,00 50,0%
Nettovelka-2,00-1,00-1,000-2,00-
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0 %-25,0 %0 %20,0 %5,56 % 72,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)0 %-46,2 %0 %100 %40,0 % 60,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)0 %- 120 %0 %125 %33,3 % 73,4%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)0 %- 600 %0 %500 %40,0 % 92,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-0,0946-3,090,1895,190,811 84,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste14,3 %-33,3 %-25,0 %100 %100 % 0,0%
Nettovelkaantumisaste (%)- 200 %- 100 %- 100 %0 %-50,0 %-
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %19,0 %41,7 %46,7 %0 %-11,1 %-
Maksuvalmius
Quick ratio1,170,1670,37500-
Current ratio1,170,6670,75000-
Rahat ja rahavarat2,001,001,0002,00-
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)69,5024,300-
Nettokäyttöpääoma %4,76 %-16,7 %-13,3 %8,00 %16,7 % 108,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.