Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

2MH Management Oy

Y-tunnus 3094889-8 64.99 Muualla luokittelematon muu rahoituspalvelutoiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta Perustettu 2019

2MH Management Oy (Y-tunnus: 3094889-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 64.99 Muualla luokittelematon muu rahoituspalvelutoiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (8,1 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 0,4 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,2 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 13,2 % ja ROE 13,7 %. Omavaraisuusaste oli 99,1 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 3,7), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
238 kEUR
-8,1 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
0,420 %
-10,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-19,0 kEUR
+83,5 % vs. 2024
Quick ratio 2025
3,67
+1,9 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Hitsaajankatu 22-24, Helsinki 00810
Verkkosivu
www.2mh.fi
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
23.10.2019
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
64 Rahoituspalvelut pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta
Päätoimiala
64.99 Muualla luokittelematon muu rahoituspalvelutoiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta
Sijainti
Hitsaajankatu 22-24, Helsinki 00810
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

2MH Management Oy · 64 Rahoituspalvelut pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto379251237259238 8,1%
Bruttokate171142191211208 1,4%
Liiketulos (EBIT)1,00-32,021,028,01,00 96,4%
Nettotulos32225029925,0201 704,0%
Oma pääoma yhteensä1 1741 3311 5241 4271 513 6,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)1 2161 3471 5341 5071 528 1,4%
Nettovelka- 325- 248- 136- 115-19,0 83,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0,264 %-12,7 %8,86 %10,8 %0,420 % 96,1%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)30,1 %19,6 %20,8 %1,84 %13,2 % 617,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)30,7 %20,0 %20,9 %1,69 %13,7 % 710,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)30,7 %20,0 %20,9 %1,90 %13,7 % 621,1%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-86,6- 143- 105- 119- 134 12,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste96,6 %98,8 %99,3 %94,7 %99,1 % 4,6%
Nettovelkaantumisaste (%)-27,7 %-18,6 %-8,92 %-8,06 %-1,26 % 84,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-75,5 %-93,2 %-52,7 %-14,3 %-2,94 % 79,4%
Maksuvalmius
Quick ratio9,2619,225,41,743,67 110,9%
Current ratio13,538,765,88,5357,8 577,6%
Rahat ja rahavarat32725013611721,0 82,1%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)32,727,623,126,832,2 20,1%
Nettokäyttöpääoma %129 %210 %301 %227 %287 % 26,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.