Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Avu Oy

Y-tunnus 2915071-5 73.30 Suhdetoiminta ja viestintä Perustettu 2018

Avu Oy (Y-tunnus: 2915071-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Hämeenlinna. Yritys toimii toimialalla 73.30 Suhdetoiminta ja viestintä. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (57,1 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -66,7 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -40,0 % ja ROE -42,1 %. Omavaraisuusaste oli 88,9 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 6,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
6,00 kEUR
-57,1 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-66,7 %
-2,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-5,00 kEUR
+16,7 % vs. 2024
Quick ratio 2025
6,00
-3,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Hauhonkatu 2, Hämeenlinna 13220
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
14.5.2018
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
73 Mainostoiminta, markkinatutkimus ja suhdetoiminta
Päätoimiala
73.30 Suhdetoiminta ja viestintä
Sijainti
Hauhonkatu 2, Hämeenlinna 13220
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Avu Oy · 73 Mainostoiminta, markkinatutkimus ja suhdetoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto32,030,017,014,06,00 57,1%
Bruttokate32,030,019,016,06,00 62,5%
Liiketulos (EBIT)20,0-2,00-5,00-9,00-4,00 55,6%
Nettotulos16,0-2,00-5,00-9,00-4,00 55,6%
Oma pääoma yhteensä34,030,022,011,08,00 27,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)37,031,023,012,08,00 33,3%
Nettovelka-30,0-26,0-15,0-6,00-5,00 16,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)62,5 %-6,67 %-29,4 %-64,3 %-66,7 % 3,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)64,5 %-5,88 %-18,5 %-51,4 %-40,0 % 22,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)59,3 %-6,25 %-19,2 %-54,5 %-42,1 % 22,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)75,5 %-6,45 %-19,6 %-54,5 %-44,4 % 18,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)14,1-5,22-7,84-11,1-5,04 54,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste89,5 %93,8 %95,7 %91,7 %88,9 % 3,1%
Nettovelkaantumisaste (%)-88,2 %-86,7 %-68,2 %-54,5 %-62,5 % 14,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-81,3 %-80,0 %-82,4 %-35,7 %-66,7 % 86,8%
Maksuvalmius
Quick ratio8,5014,521,09,006,00 33,3%
Current ratio8,5014,521,09,006,00 33,3%
Rahat ja rahavarat30,026,015,06,005,00 16,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)34,212,210726,10 100,0%
Nettokäyttöpääoma %93,8 %90,0 %118 %57,1 %83,3 % 45,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.